PlantNet

aplikáciou k poznaniu prírody

Staňte sa bádateľmi a objavte Tajný život svojho mesta!

Sedíte na lúke alebo kráčate lesom, pozorujete kvitnúce kvety okolo... ale nepoznáte ich názvy?

To sa vám už nestane. Mobilná aplikácia Pl@ntNet vám s tým pomôže a vtiahne vás do farebného a voňavého sveta voľne rastúcich druhov rastlín. 

Tento inovatívny spôsob poznávania rastlín vás bude nielen baviť, ale vytiahne vás von - na miesta, kde môžete bádať a objavovať niečo nové a hodnotné...

Ukážeme vám, ako na to. Príďte a vyskúšajte si ako funguje určovanie rastlín v praxi. Potrebujete len tablet alebo mobil s Androidom či iOS.

V piatok 7. júla, od 12.00 do 16.00.

Staré sorty sú "in"

Pamätáte si na "citrónky" či "kožovky" zo záhrady u starých rodičov? Poznáte ich naozajstné názvy? A viete, aké ovocie sú "Kozie cecky"? 

Príďte sa otestovať nielen v názvoch starých odrôd na veľký kvíz. Súťaživou formou spoznáte ovocné príbehy a zaujímavosti, dozviete sa, prečo sú staré a krajové odrody ohrozené a ako sa dajú chrániť. Nebojte sa, bude to pohoda. Príďte a buďte "in", lebo prichádza nová móda starých sort!

V sobou 8. júla od 18.00 do 19.00.

Mobile Solar Plant

Všetku energiu, ktorú využívame v našom stane, máme zo slnka. Obhliadnite si prenosnú solárnu elektráreň zblízka. Inovatívny systém zodpovedný k prostrediu.

Krivá polievka 

Príďte ochutnať príbeh škaredej zeleniny v krivej polievke. Tá bude uvarená z neštandardne vyzerajúcej zeleniny, ktorá by kvôli normám skončila v kontajneri, vďaka spolupráci s Lunter.

Sobota 8.júla od 9.00

Stretnite ľudí zo Živice

Veríme, že jeden hlboký zážitok mení človeka zásadnejšie ako štúdium mnohých kníh. Učíme preto tak, aby sme oslovovali nielen intelekt, ale celú ľudskú bytosť. A radi vám naše programy predstavíme.

Relax zóna

Príďte si s nami oddýchnuť do našej relax zóny v tieni energie, ktorou nás dobíja ZSE.