Fotogaléria

Pohoda 2017

V stane Živica powered by ZSE ste aj tento rok mohli nájsť veľa inšpiratívnych myšlienok z oblasti ekológie, vzdelávania, či spoločnosti. 

Výroba vlastnej eko-kozmetiky, starostlivosť o mestské včely aj s ochutnávkou medov, či ako vychovávať a starať sa o dieťa s súlade s prírodou bez jej poškodzovania či zaťažovania. Ukázali sme si, ako vyzerá škaredá zelenina a čo si s ňou vieme počať, či kde všade a ako vieme uštriť energie. Poznávali sme prírodu so smartfónovou aplikáciou. Zablúdili sme do Tatier prostredníctvom fimov a diskusie. Hľadali sme spolu zdroje našej vlastnej moci a možnosti, ako ich vieme použiť. Predstavili sme Vám príklady mladých ľudí a učiteľov, ktorí odvážne prinášajú zmeny do prostredia, kde pôsobia či naopak príklady toho, ako zlyhávajú tí a tie "elitní/elitné". Zamýšľali sme sa nad otázkou, či nás školy naučia rozmýšľať kriticky alebo je to naozaj len o nalievarni. 

Stan Živica powered by ZSE čerpal energiu z vlastnej fotovoltickej elektrárne a energiou posilňoval aj okolité stánky.

Pohoda 2016

Na Pohode 2016 Živica powered by ZSE ponúkla zaujímavé pohľady na témy školstva, prírodného staviteľstva či význame spirituality v dnešnom svete.

Návštevníci mohli diskutovať so zakladateľkami prvého prírodného cintorína z organizácie Ke kořenům v Prahe i počuť príbehy študentov Sokratovho inštitútu o tom, ako holisticky rozvíjať dedinu, ako sa stať vinárom a bývať s rodinou v maringotke, či prečo je starnutie atraktívne. Dušan Ondrušek nám ukázal päť zaujímavých experimetnov, ktoré poodhalili nielen vznik konšpiračných teórií, ale aj strach z cudzích, blízkych a nakoniec aj zo samých seba. Martin M. Šimečka a šéfredaktor časopisu Respekt, Erik Tabery diskutovali o rozdieloch medzi Čechmi a Slovákmi.

Stan Živice powered by ZSE bol zároveň príkladom alternatívy v oblasti energetiky - bol totiž napájaný prenosnou solárnou elektrárňou.